واتراستاپZ.PVC WATERSTOP

محصولی از آب بندی سازی زرفام پلیمر

  1. صفحه اصلی
  2. bookmark
  3. آب بند سازی
  4. bookmark
  5. واتراستاپZ.PVC WATERSTOP

واتراستاپZ.PVC WATERSTOP

واتراستاپ نوار آب بند قابل انعطافی است که برای آب بند کردن در قسمت های قطع بتن مورد استفاده قرار می­گیرد . ساخت این محصول از مواد اولیه PVC مرغوب و بر اساس استاندارد CRD C572 صورت می پذیرد.

واتراستاپ در اندازه های عرضی و در ضخامت های متنوع با توجه به شرایط محل قطع و فشار وارده بر بتن، بر مبنای نوع درز طراحی و تولید می گردند.


موارد کاربرد :

نفوذناپذیرسازی درزهای سرد، اجرایی و انبساطی در سازه های آبی مانند: سدها  و مخازن بتنی ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب کانال ها و لوله های انتقال آب ،سازه های مدفون


مشخصات فیزیکی و شیمیایی:

رنگ: زرد

وزن مخصوص: gr/cm305/0 ±3/1

مقاومت کششی: 5/12 مگا پاسکال

درصد ازدیاد طول: حداقل 370 درصد


روش مصرف :

واتراستاپ­ هاي پی­ وی ­سی در انواع تخت (E) براي درزهاي اجرایي و قطع بتن، حفره ­دار (O)  براي درزهاي انبساطي و ژوئن­ ها، كفي حفره­ دار (OF) و نوع کفی­ تخت(EF) براي آب­ بندي درزهاي انبساطي و اجرايي كف سازه مورد استفاده قرار مي ­گيرند.

معمولاً عرض واتراستاپ باید با ضخامت مقطع نصب برابر باشد. واتراستاپ­ های تخت در محل های پیش ­بینی شده قطع بتن می ­بایست مورد استفاده قرار بگیرند بدین ترتیب که نیمی از عرض آن در بتن قدیم و نیمه دیگر در بتن جدید قرار خواهد گرفت.

واتر استاپ­ های حفره ­داردر محل­ های پیش­بینی ­شده درزهای انبساط و ژوئن­ ها باید به فرمی قرار بگیرد که حفره واتراستاپ پس از بتن ریزی مقطع اول و دوم کاملاً در محل درز قرار گرفته تا در زمان انبساط و انقباض سازه، تنش­ های وارده را به خوبی کنترل نماید. برای ثابت نمودن واتراستاپ در مقاطع از گیره­ های واتراستاپ استفاده شود و هرگز برای ثابت سازی نوار واتراستاپ آن را سوراخ ننمایید. گیره واتراستاپ در هر متر طول واتراستاپ به تعداد حداقل 4 عدد و به صورت زیگزاگ به مقاطع بالا و پایین نوار متصل و نهایتاً با استفاده از سیم آرماتور بندی، به آرماتورها بسته می گردد.  برای اتصال واتراستاپ­ ها به یکدیگر از روش جوشکاری واتراستاپ با استفاده از دستگاه جوش و الکترودهای پی­ وی­ سی و یا هویه واتراستاپ استفاده نمائید.


نگهداری و انبار:

  • شرایط نگهداری: دور از رطوبت و تابش مستقیم نور خورشید در بسته بندی اولیه
  • بهترین دمای نگهداری: 10+ الی 30+ درجه سانتیگراد

نوع بسته بندی:

حلقه 25 متری


ملاحظات:

این ماده در محدوده مواد خطرساز و مضر برای سلامتی و محیط زیست قرار ندارد.